Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Líčenie

                                                                                         Líčenie

                      

 

Pred líčením musí byť pleť očistená, tonizovaná a natretá podkladovým pleťovým krémom. Až potom môžeme začať s líčením, inak sa nám pleť môže lesknúť, make-up a púder budú robiť fľaky a celkovo nalíčenie nebude tak držať ako by malo.

 POSTUP PRI LÍČENÍ:

 - nanesieme make-up prstami alebo navlhčenou hubkou na to určenou,

 - ak máme nedostatky pleti, zakryjeme ich korektorom,

 - pleť prepudrujeme a tým zafixujeme make-up, pleť je pripravená na líčenie,

 - najprv nalíčime oči a mihalnice,

 - ak je potrebné namaľujeme obočie a učešeme ho,

 - namaľujeme líčka,

 - použijeme kontúrovaciu ceruzku na pery a rúž, prípadne lesk.

 

    Kozmetická poradňa - Praktické rady ako vyzerať dobre

 

                                 Líčenie Tváre

  

 Make-up

   

Najprv si musíte zvoliť vhodný make-up, ktorý je pre vašu pleť najideálnejším. Najvhodnejší je ten, ktorý je po aplikácii na pokožku v oblasti líc ozaj neviditeľný. Make-up je potrebné počas roka striedať. V lete keď je pokožka pekne opálená aplikujeme tmavší - výraznejší make-up, naopak v zime keď je pokožka bledá používame svetlejšie odtiene.Pred použitím make-upu musíme pokožku dobre očistiť od všetkých nečistôt, potom naniesť hydratačný krém, ktorý necháme chvíľku pôsobiť aby sa jeho účinky prejavili a vsiakli do pokožky.
Make-up taktiež môžeme kombinovať - použijeme odtieň ktorý je pre vašu pokožku ideálny a skombinujeme ho s odtieňom tmavším.

 Krycia tyčinka

  

Krycia tyčinka je v praktickom vysúvacom balení, slúži na prekrytie rôznych nerovností na tvári, na zakrytie pigmentových škvŕn alebo tmavých kruhov pod očami. Nanáša sa vždy na make-up, pretože ak by sme ju použili pod make-up stratila by svoj účel, tým že by sa zmazala. Aplikujeme ju iba na miesta ktoré chceme prekryť, Je potrebné vybrať čo najprirodzenejší odtieň k vašej pleti.
Tým že ju nanesieme na make-up dosiahneme efektívnejší výsledok, Potom už stačí len naniesť vrstvu púdru.

 Púder

    

Pre nanesenie púdru môžeme použiť buď labutienku vtedy bude výsledok efektívnejší pleť bude matnejšia a tým bude pôsobiť profesionálnejšie, dokonalejšie. Ak použijeme na nanesenie púdru štetec pleť bude pôsobiť prirodzene.Púder nenanášame bezprostredne po nanesení krému a make-upu, chvíľu počkáme, až sa krém či make-up usadí. Potom na štetec nanesieme trochu prášku, ľahko ho oklepeme o hranu ruky a rozotrieme po tvári aj šiji. Vždy postupujeme zhora dole, po smere rastu chĺpkov. Potom opäť chvíľu počkáme a čistým štetcom prejdeme ešte raz všetky prepudrované miesta, tým zmetieme prebytočné čiastočky a nikde nám nezostanú nevzhľadné usadeniny.Farba púdru musí byť presne zladená s odtieňom pleti.
Príliš silná vrstva púdru by mala byť „zametená“ štetcom, alebo zoslabená poklepávaním vlhkou hubkou, aby bol vzhľad prirodzenejší.
Kompaktný púder je ideálny pre zmäkčenie očného make-upu. Viečka sú matnejšie a prechody k prirodzenej farbe pleti mäkšie.
Transparentný púder sa používa len pre bledú, alebo červenú pleť. Kto má sklon k žltej, mal by voliť béžové až zlaté odtiene.

 Farba na líčka

       

Lícenku alebo tzv. farbu na líčka nanášame vždy širokým štetcom, no musíme dbať na to aby sme prebytočné množstvo zo štetca odstránili. Nanáša sa len na lícne kosti nie ďalej ako pod stred oka a nie nižšie ako pod koniec ucha, pretože výsledok potom nebude mať cielený efekt. Líčka nanášajte vždy zľahka a do stratena, aby ľudia len tušili, že nie sú také od prírody. Najľahšie určíte líniu líčok vtedy, keď sa pri nanášaní usmejete. Farbu nanášajte v jemnom oblúku celou šírkou štetca od spánkov k lícnym kostiam.

 

                                 Líčenie Očí

 Maskara

     

Ak chcete aplikovať mascaru na oči čo najlepšie, otvorte oko čo najviac a kefkou naneste po celej dĺžke rias. Mascaru naneste aj na tie najmenšie riasy aby oko pôsobilo dokonalejšie. Modrá alebo slivková mascara lepšie oko zvýrazní a dodá im zamatový pôvab. Hnedá mascara lepši pristane ženám zrelej pleti ale aj blondínkam, ich riasy tak budú pôsobiť prirodzenejšie.
Zelená mascara oči zvýrazní.

 Ceruzka na oči

       

Tekutú očnú linku nanesieme tak, že očné viečko jemne natiahneme a aplikujeme očnú linku smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu čo najbližšie ku korienkom rias. Pre prirodzenejší vzhľad aplikujeme ceruzku,no potom ju jemne rozmažeme prstom.

 Tekutá očná linka

          

Tekutú očnú linku nanesieme tak, že očné viečko jemne natiahneme a aplikujeme očnú linku smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu čo najbližšie ku korienkom rias. Pre prirodzenejší vzhľad aplikujeme ceruzku,no potom ju jemne rozmažeme prstom.

 Očný tieň

        

Ako základ sa používajú jemné odtiene, ktoré sa nanesú po celej dĺžke viečka. Ak použijeme ceruzku na vrchnú aj dolnú časť oka, tým sa oko opticky zmenší. Ak chcete oko zvýrazniť používajte svetlejšie odtiene. Na zvýraznenie vnútorných kútikov nanášame očný tieň aplikátorom. Očnú linku nanášame smerom od vnútorného kútika ku vonkajšiemu čo najbližšie ku korienkom rias.
Pre svetlé typy vo všeobecnosti platí - používať jemné, svetlé pastelové odtiene. No záleží aj od farby očí a taktiež aj od oblečenia. Mascara sa používa hnedá.Tmavšie typy si môžu dovoliť aj tmavšie odtiene no potom to kombinovať už len priesvitným leskom na pery.

 

                          Líčenie Pier

 Rúž a lesk na pery

            

Ak chceme dosiahnuť ozaj perfektný konečný efekt tak nanášame rúž kozmetickým štetcom na rúž. Prvým krokom je, že na pery nanesieme kúsok make-upu alebo krycej tyčinky aby sme zakryli prirodzenú líniu pier. Rúže vo farbách jemných a neutrálnych pery opticky zmenšia, no aj rúže tmavých odtieňov pery zmenšia a zúžia. Ak chcete aby vaše pery boli zmyselnejšie pôsobili plnšie je potrebné používať odtiene jasné a svetlé. Pre ich dokonalý efekt používajte vždy perleťové, ligotavé lesky a rúže, urobia pery príťažlivejšími.

 Ceruzka na pery

                

Ceruzkou dolaďujeme tvary pier. Na bežné denné líčenie používame vždy svetlé resp. neutrálne farby ceruzky. Ak chcete pery opticky zvýrazniť nebojte sa naniesť ceruzku o jeden milimeter/1mm/ nad prirodzenú líniu pier, Týmto nanesením dosiahnete plnší vzhľad. Ak chcete aby vaše pery pôsobili dokonalejšie, ceruzku jemne rozotrite, potom už len naneste vrstvu rúžu resp. lesku.

 

                                

                                 Typy

 Typy tváre

Oválny tvar
Môžeme zdanlivo skrátiť, spánkovú časť líčime svetlejšie, tmavšie tónujeme čelo pri hranici vlasov a spodnej partii brady. Pri líčení očí a obočia sa snažíme zachovať, mierne zaguľatenie a so svetlejšími očnými tieňmi k vnútorným kútikom oka odsadíme trochu očí od seba.

Guľatý tvar
Sa snažíme priblížiť oválu a preto je treba potlačiť postranné partie tváre. Požívame ako prvý svetlý odtieň podkladu na postranné partie, potom podklad o odtieň tmavší. Červeň na tvár nanášame a skôr ku strednej partii tváre a máličko pretiahneme smerom dole. Guľatá tvar harmonický doplňuje nie príliš výrazné ale mierne klenuté obočie. Ak je treba vytrháme vybočujúce chĺpky a tak jeho líniu vyrovnáme, alebo podľa potreby dokreslíme do rovnejšej línie tužkou.

Hranatý tvar
Líčime svetlejšie v strednej partii, tmavšie tónujeme postranné partie čela a dolnej strane líc až ku ušným bolcom. Červeň na tvár nanášame takmer vodorovne pozdĺž lícnych kostí.

Trojuholníkový tvar
Tvar pôsobí súmernejším dojmom ak aplikujeme svetlý odtieň na dolné partie tváre stred čela. Bočné časti čela a spánky až k lícnym kostiam a bradu s tmavými. Červeň nanášame od stredu lícnych kostí kolmo dole na tvár, opäť záleží na správnom rozotrení do stratena.

Hruškovitý tvar
Aplikujeme svetlý odtieň na čelo a stred brady, bočné partie tváre až k lícnym kostiam kryjeme tmavším odtieňom podkladu. Je dobre oči od seba optický vzdialiť zosvetlením vnútornej časti viečka. Červeň aplikujeme od vonkajšej strany lícnych kostí šikmo k ústnym kútikom.

 Typy očí

Vystupujúce oči - Používame stredne tmavý, matný očný tieň, na celé pohyblivé viečko. Rozotierame ho do stratena. Na horné viečko nanesieme očnú linku.

Malé oči -Použijeme svetlú farbu na celé viečko, stred oka zvýrazníme. Očnú linku použijeme pod dolnými riasami.

Hlboko vsadené oči -Použijeme svetlý odtieň do prirodzeného záhybu a kúsok nad neho nanesieme tmavší odtieň. Oko obtiahneme svetlou tenkou linkou.

Ďaleko posadené oči -Do vnútorného kútika nanesieme tmavší odtieň, na vonkajší kútik svetlý odtieň.

 Typy pier

Úzke pery
Opticky ich zväčšíme použitím ceruzky na pery, ktorú nanesieme 1mm od prirodzenej línie. Použijeme lesklé, ligotavé a jasné odtiene rúžu alebo lesku.

Plné pery
Opticky ich zmenšíme tak že ceruzku nanesieme o niečo menej ako je prirodzená línia a použijeme tmavší odtieň rúžu alebo lesku.

 

                            

                          

                           Pomocníci na nezaplatenie

           

Každá z nás sa určite môže pochváliť bohatou kozmetickou výbavou. Taštička plná líčidiel a iných vychytávok ukrýva aj rôzne štetce a aplikátory, ktoré nám uľahčujú nanášanie make-upu, rúžu či očných tieňov. Rozhodne by mali patriť do základnej výbavy kozmetického kufríka.

Už zo skúseností vieme, že investícia do kvalitných, hoci aj o niečo drahších kozmetických výrobkov, sa mnohonásobne vráti. Predídete tak nepríjemným kožným vyrážkam či alergickým reakciám. Avšak niekedy je obtiažne vyznať sa v spleti vizážistických a kozmetických „inštrumentov“.

 Štetce

    
Vo všeobecnosti možno rozlišovať dva druhy použitých štetín:
- čierne sú určené na nanášanie púdru
- svetlé zase na nanášanie mastnejších a tekutých líčidiel
Ako už bolo spomenuté, neoplatí sa kupovať lacnejšie štetčeky. Dotyk ich drapľavých a pichľavých štetiniek na tvári nemusí byť vždy príjemný. Investícia do drahšieho, ale kvalitnejšieho štetca z prírodných vlákien sa nepochybne vyplatí a ten vydrží dlhší čas. Priveľký štetec je nepraktický, naberie zbytočné množstvo produktu.

Štetec na nanášanie rúžu by mal byť plochý, tenší so zaobleným koncom. Pri výbere dbajte na to, aby bol štetec príjemný na dotyk a nepichal. Dĺžka rúčky je u každého štetca rôzna, je preto na vás, akú si zvolíte.

 Aplikátory

      
Pre krásne oči a zvodný pohľad nestačí naniesť očný tieň len tak „hala-bala“. Precízne nalíčené oči dostali do pomykova nejedného muža. Avšak vedieť, ako na to je hotové umenie. Polovicou úspechu je správne vybraný aplikátor, ktorý spoznáte podľa zaguľateného tvaru. Vo vašej výbave by mali byť minimálne dva – jeden na svetlé a druhý na tmavé tiene Ideálne je, ak je z mäkkej penovej hmoty.

 Hubky a labutienky

    
Make-up alebo krém na tvár si môžete nanášať viacerými spôsobmi. Klasicky prstami, alebo pomocou kozmetickej hubky. Začnite od stredu tváre smerom k lícnym kostiam až dostratena. Kvalitné hubky sú z príjemného materiálu, dlho vydržia a dobre sa perú.
Niektoré púdrové a kompaktné líčidlá dostanete kúpiť aj s velúrovou labutienkou, nebojte sa ju použiť. Je to hygienické a praktické.

 Špachtličky

Pre hygienickejšiu aplikáciu podkladového krému použite špachtle, ktoré dostanete kúpiť v drogérii. Môžu byť z dreva alebo z umelej hmoty.

 Pinzeta

           
My ženy si nevieme predstaviť život bez takej „drobnosti“, akou je pinzeta. Tie najvhodnejšie sú z nerezovej ocele, majú skosený tvar pre lepšie odstraňovanie nadbytočných chĺpkov aj v ťažko dostupných miestach /uši, nos/.

TIP:
Raz za čas operte všetky štetce, aplikátory a iné inštrumenty, aby ste predišli hromadeniu baktérií. Vhodné je mydlo alebo jemný detský šampón. 
 

 

 
TOPlist