DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Druhy líčenia

 

                                                                                    Denné líčenie

        

 Denný make-up by mal pôsobiť sviežo a prirodzene. Ak máte sklon k tmavým kruhom pod očami, po nanesení make-upu, aplikujte na tieto plochy svetlý korektor (nie však príliš bledý, aby oči nepôsobili mdlo). Oči sa tak presvetlia a budú výraznejšie.

 Po zafixovaní make-upu transparentným púdrom pokračujte s aplikáciou tieňov. Najvhodnejšími farbami na zosvetlenie vnútorného kútika oka sú biela, telová, béžová, príp. piesková. Do stredu pohyblivého viečka naneste sivohnedý, ružový, karamelový alebo olivový očný tieň. Najtmavší odtieň citlivo aplikujte na vonkajší kútik a do očnicového oblúka.

 Použite zlatohnedý, tmavohnedý, či burgundský odtieň. Nad mihalnice môžete ceruzkou nakresliť čiernu, hnedú alebo sivú linku, ktorú jemne rozotrite tenkým plochým štetcom, aby nepôsobila tvrdo. Na mihalnice aplikujte špirálu, ktorá opticky zvýrazní vrchnú časť oka. Líčka zvýraznite jemne, nikdy nie až k spánkom.

 

                                                                 Večerné líčenie

           

 Pri voľbe večerného make-upu myslite na to, že umelé svetlo dokáže z Vášho make-upu ubrať na intenzite aspoň o 50%. Je preto dôležité zvolené farby nanášať v oveľa väčšej miere ako pri dennom líčení.

 Ak chcete, aby Vaše očné tiene vydržali do neskorých nočných hodín, nezabudnite po nanesení make-upu aplikovať podklad aj na vrchné viečka, na ktoré budete nanášať očné tiene.

 Pri nanášaní očných tieňov voľte dva alebo viac odtieňov, ktoré precíznym tieňovaním dokonale zvýraznia celé oko. Váš pohľad oživíte trblietavými tekutými alebo práškovými tieňmi. Pamätajte, že tmavší tón má byť vždy na vonkajšej strane oka. Osvedčeným trikom na dlho - trvácnosť a intenzívnejšiu farbu očných tieňov je použitie vodou navlhčeného aplikátora, príp. štetca, ktorým budete očný tieň aplikovať.

 Pokračujte nanesením očných liniek. Použiť môžete tekutú očnú linku, alebo tmavý očný tieň. Použitím jemného štetca dokážete vykúzliť perfektné orámovanie očí, ktoré bude pôsobiť mäkšie ako tekutá linka. Pokiaľ sa rozhodnete pre ceruzku na oči, nezabudnite linku mierne rozmazať do stratená. Ak ste jemný typ so svetlejšou pokožkou, vyhnite sa prísnym kontúram, ktoré Vám nesvedčia.

 Vaše riasy sa stanú omnoho výraznejšími, ak ich natočíte klieštikmi a potom aplikujete špirálu. Najlepšie je naniesť dve vrstvy, druhú ale až po zaschnutí tej prvej.

 Na záver nezabudnite na zvýraznenie lícnych kostí. Správne nanesenie lícenky docielite tak, že sa doširoka usmejete a farbu nanesiete na vystupujúce kopčeky a rozotriete smerom k spánkom.

 

                                            Líčenie nevesty

  

 Nevesta by mala v svoj veľký deň vyzerať tak, aby sa na ňu nezabudlo. Svojou jedinečnosťou by mala zaujať každého. Vyzdvihnúť by sa však mala jej jemnosť a ženskosť , pred extravaganciou a sexepílom.

 Volíme teda svetlé odtiene make-upov (pokiaľ nie ste doslova tmavý typ). Oči zvýrazňujeme tiež jemnými, sviežimi farbami, ktoré sa snažíme vytieňovať tak, aby neboli výrazné prechody medzi jednotlivými farebnými odtieňmi. Keďže tento výnimočný deň ostane zvečnený na fotografiách, je dôležité, aby sa pri aplikácii tieňov kládol dôraz nielen na správny výber jemných odtieňov, ale aj na ich vrstvenie. Tým sa docieli, že líčenie bude síce jemné, no zároveň na fotografiách, ktoré podobne ako večerné svetlo skresľujú a uberajú líčeniu na intenzite, bude pôsobiť prirodzene, resp. nevestu zvýrazní. Pri líčení očí sú povolené trblietky, jemné linky i umelé trsy.

 Pery príliš nezvýrazňujte. Voľte priesvitný lesk, prípadne lesk alebo rúž s jemným odtieňom korešpondujúci s odtieňmi, ktoré ste použili na oči. Pokiaľ máte príliš malé, tenké, príp. asymetrické pery môžete siahnuť po kontúrovacej ceruzke a prípadné nedostatky skorigovať. Pracujte s ňou však opatrne, aby ste nepokazili imidž jemnej a ženskej nevesty.

 Na líčka vyberte farbu, ktorá bude vhodne dopĺňať odtieň rúžu a aplikujte ju krúživými pohybmi štetca od "kopčekov" smerom do strán, nie však až k spánkom. Takýto experiment si môžete dovoliť až vo večerných hodinách, kedy večerné osvetlenie uberie na intenzite celému make-upu.

 Na záver celý make-up dôkladne prepudrujte a v prípade potreby majte púder vždy po ruke. Zíde sa Vám najmä u fotografa.