DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Permanentný make-up

                   Permanentný make-up

Predstavte si, že sa ráno zobudíte a vyzeráte dokonalo. Máte namaľované oči a obočie, pery stačí pretrieť len priesvitným leskom a ste pripravená vyraziť do mesta. Takto upravená budete s permanentným make-upom, ktorý vydrží niekoľko rokov, nerozmazáva sa, je odolný voči vode či potu. Navyše, v mojom salóne vám za pomoci permanentného make-upu skorigujem drobné chybičky krásy. Permanentný make-up je vhodný nielen pre zamestnané ženy, ale aj pre športovkyne, ženy, ktoré často cestujú na služobné cesty či pre matky, ktoré svoje ratolesti zamestnávajú natoľko, že sa ráno ani nestihnú namaľovať.

 

 Čo je vlastne permanentný make-up - mikropigmentácia

      

Pri aplikácii permanentného make-upu sa špeciálnym tetovacím prístrojom vpichujú prírodné pigmenty asi 0,3 až 0,6 milimetrov pod kožu. Nemôžme tak úplne hovoriť o tetovaní, pretože podľa použitia pigmentov vydrží permanentný make-up 2 až 5 rokov. Potom farby postupne blednú a robí sa takzvané oživenie. Cieľom permanentného make-upu v mojom salóne je zvýrazniť oči, upraviť obočie, zvýrazniť či dokonca zväčšiť pery. Vďaka nemu môžeme odstrániť niektoré svoje nedostatky, napríklad nerovnomerné obočie či nerovnomerný tvar pier. Používam prírodné a testované pigmenty.

 

Na ktoré časti tváre sa dá aplikovať permanentný make-up

                   

Permanentný make-up aplikujeme na obočie, dolnú a hornú očnú linku a pery. Pokiaľ chcete zvýrazniť všetky tieto partie, robí sa to práve v takomto poradí. Aplikácia permanentného make-upu na obočie trvá u mňa od pol až do 2,5 hodiny. Dobré je, ak si aspoň dva dni pred samotným tetovaním dáte obočie upraviť. „Nakresliť“ očné linky trvá asi 15 minúť až pol hodinu. Vy si môžete zvoliť, akú hrubú linku chcete. Najdlhšie, 45 minút až hodinu, trvajú pery, pretože na nich sa netetuje len kontúra, ale robím aj takzvané tieňovanie, aby pery pôsobili čo najprirodzenejšie. Táto časť tváre je aj bolestivejšia, než ostatné, preto vám v mojom salóne odporúčam lokálnu povrchovú anestéziu krémom či sprejom. Samozrejme, nemali by ste mať na perách opar.

 

 Ako postupovať, ak chcem permanentný make-up

          

 

V prvom rade navštívte môj salón. Hygienické pomôcky, ale aj jednorazová tetovacia ihla sú mňa samozrejmosťou! Predtým ako vám budem permanentný make-up aplikovať sa najprv dôkladne porozprávame a poraďíme. Povieme si o antialergénnych pigmentoch či moderných tetovacích prístrojoch, ktoré používam. Ukážem vám aj fotografie spokojných zákazníčok, ktoré sa dali v mojom salóne skrášliť permanentným make-upom. Počas prípravnej fázy vám predkreslím doporučený tvar a spolu s vami vyberieme vhodnú farbu. Mojím cieľom je, aby ste aj s permanentným make-upom pôsobili prirodzene. Keď budete s tvarom a vybranou farbou spokojná, pristúpime k aplikácii. Ešte predtým však vyplníte formulár a budete dôkladne poučená o starostlivosti po aplikácii. Pred samotným tetovaním by ste aspoň 24 hodín nemali piť alkohol a vyhnúť by ste sa mali aj káve. Do môjho salónu musíte prísť nenalíčená. Po príchode vásuloží na tetovacie kreslo a dôkladne vyčistí tetovacie miesta na vašej tvári. V podľa potreby môže použiť lokálnu povrchovú anestéziu. Potom si predkreslí požadovaný tvar, ktorý, samozrejme, odsúhlasíte a začína s aplikáciou.

 

Čomu sa vyvarovať po permanentnom make-upe

 

   

Keďže pri aplikácii permanentného make-upu ide o vpichávanie pod kožu, musíte počítať s miernym opuchom a sčervenaním pokožky minimálne na dve hodiny. Samozrejme, o ošetrovaní vás v mojom salóne dôkladne poučíme, avšak všeobecne sa odporúča používať kalciovú masť a aspoň týždeň tetované miesta nenamáčať do vody. Niekoľko dní nesmiete na tetované miesta nanášať líčidlá ani rúž. Opuchnuté oči môžete chladiť studenými obkladmi.

Solárium, sauna, ale ani ostré slnečné lúče nevyhľadávajte minimálne 6 týždňov pred ani po aplikácii, preto ak chcete byť pekná už na letnej dovolenke, uvažujte o permanentnom make-upe aspoň mesiac až dva pred termínom odchodu.

 

Hojenie

        

Pokiaľ nedôjde k zápalu, hojenie trvá asi 7 dní. Na tetovanom mieste sa vytvoria malé chrastičky, ktoré sa zlupnú a narastie nová koža. Počítajte však minimálne s jednou korekciou. Tá je v mojom salóne v cene aplikácie permanentného make-upu. K úplnému uhojeniu dochádza približne do 3 týždňov.

 

 Permanentný make-up nie je pre každého

Bohužiaľ, dámy, ktoré majú nejakú kožnú chorobu či alergiu musia na permanentný make-up zabudnúť. Táto skrášľovacia metóda totiž pre ne nie je vhodná. Dobré však je, poradiť sa s kožným lekárom. Vpichávať farbivo ihlami sa nemôže ani do materských znamienok. Ako sme už spomínali, počas aplikácia permanentného make-upu nesmiete mať na perách ani herpes.

 

 Výhody permanentného make-upu

           

1. trvácny a upravený make-up po 24-hodín 

2. korekcia drobných chýb 

3. odolnosť voči vode a potu 

4. široká škála farebných prírodných pigmentov

5. vhodný pre alergičky na klasické líčidlá              

 

 Nevýhody permanentného make-upu

1. mierna bolesť pri aplikácii 

2. trvácnosť iba 2 až 5 rokov

 

Novinky permanentný make-up

Novinkou v oblasti mikropigmentácie, a teda permanentného make-upu je úprava obočia a vypĺňanie pier čiarkovaním. Takto aplikovaný permanentný make-up pôsobí prirodzenejšie a mäkšie. Aj v mojom salóne už pracujeme s touto metódou a zákazníčky sú maximálne spokojné.

 

 Jednotlivé kroky, ak ste sa rozhodli pre permanentný make-up

                              

1. rozhodnite sa, čo si chcete dať upraviť 

2. navštívte môj tetovací salón 

3. pýtajte sa na všetko 

4. dohodnite si test na alergiu 

5. dohodnite si termín aplikácie permanentného make-upu

6. pred tetovaním sa nelíčte 

7. odsúhlaste predkreslený tvar 

8. samotné tetovanie sa robí za lokálnej povrchovej anestézie 

9. pozorne sledujte inštrukcie ohľadom ošetrenia 

10. po aplikácii čakajte mierny opuch 

 11. niekoľkodňové hojenie a opadávanie chrastičiek 

12. korekcia tetovania 

13. úplné uhojenie do troch týždňov

 

 

                   Odstránenie tetovania

REJUVI TATTOO REMOVER - revolučná technika na odstránenie nežiadúceho tetovania a permanentného make-upu, ktorá je momentálne najobľúbenejším výrobkom v Spojených štátoch Amerických a stále viac sa rozširuje aj v Európe. Prípravok bol vynájdený biochemikom v roku 1988 v USA, San Francisco, Kalifornia.

            

 

Dôvodom jeho obľúbenosti je, že uvedený prostriedok disponuje oproti ostatným postupom viacerými inovatívnymi vlastnosťami:

1. nejedná sa o korekčné tetovanie prekrytím pôvodného tetovania, ani o odstránenie tetovania laserom či zbrúsením 

2. v prípade dôkladne prevedeného ošetrenia po zákroku sa ošetrený povrch zahojí bez jaziev za pomoci protizápalového krému a polysiloxan gelu 

3. zákrok je menej bolestivý ako iné postupy na odstránenie tetovania 

4. odstraňuje každú tetovaciu farbu / napr. pri zákroku laserom nie je možné odstrániť modrú a zelenú farbu/ 

5. je podstatne lacnejší ako doteraz aplikované postupy 

6. nemá iné nepríjemné vedľajšie účinky /napr. hyperpigmentácia,hypopigmentácia,.../ 

                           

 

Tetovanie a permanentný make-up je vlastne napigmentovanie nerozpustných pigmentov vo vrchnej vrstve pokožky a je veľmi komplikované ho odstrániť akýmikoľvek detergentami či rozpúšťadlami. Chirurgické ošetrenie, či ošetrenie laserom je veľmi finančne nákladné a môže mať množstvo nežiadúcich vedľajších účinkov ako neúplné odstránenie, keloidné jazvy a kožné depigmentácie.

 REJUVI TATTOO REMOVER  využíva jedinečný chemický mechanizmus zmäkčenia tetovaných pigmentov, ktoré postupne prechádzajú na povrch pokožky vo forme chrasty, s ktorou tetovacie pigmenty odchádzajú. REJUVI TATTOO REMOVER je vhodný na odstránenie všetkých tetovacích farieb, je efektívnejší, pri odbornom postupe a správnom ošetrovaní sú jazvy žiadne alebo minimálne a je menej finančne nákladný.

 

Pri správnom použití a priaznivých okolnostiach postačí 1-2 sedenia potrebné na odstránenie nežiadúceho permanent make-upu, pri trvalom tetovaní je potrebné absolvovať 2-7 procedúr v závislosti od veľkosti a hĺbky tetovania. Riziko zjazvenia je minimálne, zaleží aj od predispozície jednotlivca. Čas potrebný na odstránenie tetovania závisí od veľkosti danej oblasti. Po prvom ošetrení je nutné nechať pokožku 2-3 mesiace regenerovať, ošetrené plochy budú spočiatku pokryté chrastami, ktoré treba samovoľne nechať odpadnúť a o ošetrované miesto po odpadnutí chrasty je nutné sa starať špeciálnymi krémami, ktoré zákazník obdrží po absolvovaní zákroku ako súčasť procedúry. Po odpadnutí chrasty sú plochy začervenalé, postupne sa však zmenšujú, až je pokožka úplne regenerovaná.

 

 

                                         

 

 

REJUVI TATTOO REMOVER - je účinný ako pre permanentný make up, tak aj pre trvalé tetovanie s výnimkou oblasti očí. Prípravok sa nesmie dostať do očí.

 PROCES ODSTRAŇOVANIA TETOVANIA A PERMANENTNÉHO MAKE UPu začína vstupným pohovorom, kedy zákazník vyplní formulár. Pred zákrokom sa nesmie piť alkohol, nemal by byť hladný a koža na ošetrovanom mieste nesmie byť inak poškodená /napr. zápalom/. Samotný proces sa skladá zo 4 krokov:

1. použitie lokálneho anestetika PAINAWAY solution 

2. použitie REJUVI TATTOO REMOVER, ktorý sa tetovacím prístrojom vpicháva na plochu, ktorú chceme odstrániť. Postup sa 2x opakuje - čas trvania asi 1 hodina 

 3. časť pokrytá prípravkom sa nechá uschnúť - na pokožke sa začne tvoriť chrasta, ktorú v žiadnom prípade nestrhávať násilím - čas trvania asi 7-20 dní 

4. chrasta odpadne samovoľne a pokožka sa ošetruje špeciálnou krémovou starostlivosťou SUPER SOOTHING CREAM, v prípade náchylnosti na keloidné jazvy polysiloxan gélom, ktorý obdrží pri prvom sedení - čas trvania 1-3 mesiace.

V prípade, že ošetrované miesto bude niesť ešte stále známky tetovania /napr. pri neodbornom prevedení pôvodného tetovania môžu byť pigmenty hlbšie v pokožke/ celá procedúra sa opakuje s takým istým postupom.

 

STAROSTLIVOSŤ PO APLIKÁCII REJUVI TATTOO REMOVER:

          

1. ošetrené plochy by mali ostať suché po celý čas granulácie chrasty, najmenej však 3 dni. Treba sa vyvarovať priameho kontaktu s vodou!, telesnej námahy, plávaniu, saune a priamym slnečným lúčom 

 2. na ošetrovanom mieste sa vytvorí chrasta, ktorú treba nechať prirodzene odlúpnuť /7-20 dní/. Je nutné vyhýbať sa máčaniu vo vode a treniu o odevy - v tom prípade treba použiť ako ochranu pred trením leukoplast dostatočnej veľkosti, ktorý sa neprilepí na chrastu. Prítomnosť vody sa dá akceptovať na 1-2 minúty po 3 dňoch, nie však kontakt s mydlom. Ošetrené miesto sa jemne vysuší tlakom suchého a čistého kozmetického tampóna alebo papierovej vreckovky - neutierať!

3. v prípade infekcie treba kontaktovať! osobu, ktorá zákrok prevádzala a začervenalé miesto pri chraste jemne natierať vatovými tyčinkami prípravkom Bacitracín - je dostupný v lekárňach 

4. v normálnom prípade sa ošetrované miesto bez zápalu po odpadnutí chrasty jemne potiera vatovými tyčinkami špeciálnou krémovou starostlivosťou SUPER SOOTHING CREAM určenou po aplikácii REJUVI TATTOO REMOVER, ktorá je súčasťou procedúry a je určená na domáce použitie po samovoľnom odpadnutí chrasty, kedy koža počas niekoľkých týždňov sa vyznačuje začervenaním a v priebehu 2-3 mesiacov sa zregeneruje a obnoví 

5. v prípade svrbenia neškriabať! - po násilnom zlúpnutí chrasty môže dôjsť k zjazveniu pokožky; pri tetovaní na tele môže dôjsť k zjazveniu pokožky aj na základe neodborne hlboko prevedeného pôvodného tetovania /permanentný make up sa tetuje trošku plytšie/, v tomto prípade sa odporúča nanášať na ošetrovanú plochu gélový polysiloxan KELO-COTE, ktorý je súčasťou procedúry 

6. ak farba v niektorej oblasti nie je dostatočne odstránená, proces sa opakuje najskôr za 2-3 mesiace 

7. najskôr o 2-3 mesiace sa može opäť na vyhojené miesto previesť ďalšie tetovanie alebo permanentný make-up