Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Triky v líčení

                       Triky v líčení...

 

 Podklad - dobrý mejkap

Tónovaný mejkap osvieži každú ženskú tvár. Dbajte na to, aby odtieň mejkapu zodpovedal tónu vašej pokožky, prípadne bol o odtieň tmavší. Na tvár ho najskôr naneste prstami a na rovnomerné rozotretie použite vlhkú hubku alebo kozmetický tampón. V partiách, kde máte vrásky ho naneste len malé množstvo, aby ich príliš nezvýraznil.

Pri kúpe mejkapu si jeho odtieň otestujte na brade alebo na líci, samozrejme pri dennom svetle. Pamätajte, že príliš tmavý mejkap zvýrazňuje vrásky a žena s ním vyzerá veľmi umelo. V kurze sú teraz mejkapy s malými ligotavými pigmentmi, ktoré odrážajú svetlo a pokožka tak pôsobí hebko a jemne. Celý podklad nakoniec zafixujte púdrom, čím spravíte tekutý mejkap trvanlivý a menej stierateľný. Trik vizážistov pre dokonalé zafixovanie – malé množstvo minerálnej vody rozprášte na tvár a nadbytočné množstvo vody osušte pomocou kozmetického tampónu.   

 

 Zvýraznite svoje oči

Na horné očné viečko naneste ľubovoľný farebný očný tieň – pre denné líčenie je vhodný pastelovej farby, pre večerné skôr tmavšie tóny doplnené trblietavým zvýraznením. Aby vaše oči lepšie vynikli, naneste pod obočie bledý zvýrazňovač, najlepšie taký, ktorý obsahuje trblietavú zložku.

Ak chcete, aby vaše oči a mihalnice vyzerali väčšie a bohatšie, naneste na vrchné a spodné viečko tmavú očnú linku. Na nakreslenie linky použite ceruzku so zaokrúhleným špicom, aby kontúra nebola príliš ostrá. Oči nekontúrujte celkom od kútikov, aby ste ich zbytočne tvrdo neorámovali. Radšej pri nich naneste trocha bledého očného tieňa, aby oči dostali švih. Vrchné mihalnice najskôr nalíčte z vonkajšej strany a až potom „normálne“ zvnútra, tento trik im dodá skvelý objem.

 

Krásne a neodolateľné riasy

Správna starostlivosť

Ide najmä o líčenie a odličovanie. Mihalnice sú najkrehkejšie z celého nášho vlasového porastu a preto si vyžadujú veľmi šetrné zaobchádzanie. Tak ako vlasy, aj riasy podliehajú prirodzenému obnovovaciemu procesu. Každá mihalnica po dvoch - troch mesiacoch vypadne a nahradí ju nová. To znamená, že ak nám občas vypadne nejaká tá riasa, nič hrozné sa nedeje. Horšie je, keď mihalnice vypadávajú príliš často. Vtedy treba zvážiť, či niekde nerobíte chybu.

Opatrné líčenie

Špirálu treba nanášať rovnomerne od korienkov ku končekom mihalníc. Aby vám čo najlepšie držala, riasy treba ešte pred líčením odmastiť. Postačí vám na to malé množstvo púdru. Pri horných riasach líčime obvykle ich vnútornú časť, môžeme však pre dokonalejší vzhľad naniesť menšie množstvo aj na hornú časť pri viečkach. Postupujte pomalými rovnomernými pohybmi až ku končekom mihalníc, aby krásne vynikla ich celá dĺžka.

Ak si to príležitosť vyžaduje, môžete naniesť aj druhú vrstvu maskary. Najprv však počkajte, kým zaschne prvá vrstva, rozčešte prípadné zlepené časti a až potom naneste maskaru druhýkrát. Postupujte rovnakým spôsobom, alebo zvýraznite len končeky na vonkajšom okraji oka. Dolné riasy obvykle zvýrazňujeme len veľmi jemne, priveľa farby na nich nevyzerá dobre, lebo maskara sa v týchto partiách ľahko rozmazáva. Farbu nanášajte buď len končekom špirály, prípadne celou šírkou štetinky jemnými pohybmi do strán.

Akú špirálu si vybrať?

Ak vám ide o zdravie vašich mihalníc, pri kúpe špirály v prvom rade vyberajte podľa obsahu výživných látok. Ak nechcete, aby sa vám mihalnice lámali a strácali elastickosť, je dobré vybrať si výrobok s obsahom Panthenolu, vitamínu B5 a ohybných mäkkých voskov. K tým výživnejším patria takzvané dvojšpirály s jednou priesvitnou a druhou farbiacou maskarou. Priesvitná špirála plní funkciu podkladovej ochrannej vrstvy a zároveň slúži na zvýšenie efektu farbiacej špirály. Vodeodolné riasenky síce majú svoj význam v lete pri vode alebo pri športovaní, ak sa vám však mihalnice príliš lámu, nie sú pre vás práve najvhodnejšie.

Jemné odlíčenie

S dôkladným odlíčením špirály má veľa žien problémy. Buď nevedia ako sa správne odlíčiť, alebo používajú nesprávny odličovací produkt. Našťastie, kozmetický priemysel ponúka veľa účinných výrobkov. Je len na vás, či uprednostníte špeciálnu vodičku alebo krém na odličovanie očí, alebo použijete celkom bežné odličovacie mlieko. Ak máte citlivé oči a zistíte, že vás po odlíčení pália, znamená to, že máte zmeniť produkt.

 Ak chcete, aby vaše mihalnice boli dlho zdravé a husté, vyhýbajte sa ich prílišnému treniu pri odličovaní. Najlepšie je naniesť vodu alebo krém na vatový tampón, priložiť na zatvorené viečka, chvíľu nechať pôsobiť a až potom jednosmernými pohybmi riasy odlíčiť. Nesnažte sa odličovať oči vodou z vodovodu alebo produktami, ktoré na to nie sú určené. Okrem toho, že vám to nepôjde, si môžete spôsobiť podráždenie oči, alebo aj zápal očných spojiviek. A ešte jedna dôležitá zásada: NIKDY nechoďte spať neodlíčená!

 

  Svieži výraz v tvári

Zvýraznené líčka dodajú ženskej tvári rozžiarený výraz. Ideálne miesto na lícach nájdete tak, že sa doširoka usmejete, čím si uľahčíte hľadanie lícnych kostí. Líčka zvýraznite staroružovou alebo jemne marhuľovou farbou za pomoci hrubšieho štetca smerom k spánkom, kde najviac vyniká Váš úsmev. Aby ste sa vyhli „jabĺčkovému efektu“, farebné prechody na lícach dodatočne zjemnite štetcom.    

 

 Pre žiarivý úsmev

Ak zvýraznite kontúry pier ceruzkou, budú vyzerať ihneď väčšie a plnšie. Orámujte ich trocha nad ich prirodzenou kontúrou a zabránite tak rozplynutiu rúžu mimo pier. Pery rovnomerne dofarbite rúžom, najlepšie s malým štetcom. Pastelové farby s leskom opticky zväčšujú pery.

Pri maľovaní pier sa riaďte nepísaným pravidlom – ak máte výrazne namaľované oči, zvoľte jemný rúž alebo dokonca len bezfarebný lesk. Ak však máte jemný odtieň na očiach, vtedy vaše pery pokojne znesú aj výrazné sýte farby rúžu (napr. v tónoch červenej alebo bordovej).

 

Čo je lepšie - balzam , lesk alebo rúž ?

Aj tie najobyčajnejšie pery sa môžu za malej pomoci stať tou najzvodnejšou časťou tváre. Keď túžite, aby vás muž pobozkal a chcete aby vaše pery vyzerali tak zvodne, ako sa len dá, nie je to žiaden problém. Chcete ich mať zmyselne sýtočervené, alebo dievčensky ružové, ale príroda sa na vás vykašľala? Preto do nich nepotrebujete pichať botulotoxín a chodiť k plastickému chirurgovi, jemné korektúry, ku ktorým vám pomôže kozmetika, si ľahko urobíte aj doma. Z ktorých si ale vybrať? Balzam, lesk alebo rúž?

Balzam podčiarkne prirodzenosť

Keď chcete pery zvláčniť, ale nechcete, aby boli príliš lesklé a aby ste nemali pocit, že toho na perách máte nejako veľa, je pre vás tým najlepším balzam. Dokonale pery chráni, hydratuje, ošetruje a niekedy im tiež dodá jemnú farbu. V obchodoch nájdete balzamy s príchuťou, aj bez, farebné, aj bezfarebné. Stačí si len vybrať.

 Pri balzamoch ide predovšetkým o intenzívnu hydratáciu, ktorú vám vďaka správnemu zloženiu a vyváženým prvkom, balzamy poskytujú. Mali by obsahovať vitamíny a rastlinné výťažky a najlepšie je vyberať si balzamy bez syntetických konzervantov.

 Niektoré balzamy majú aj tú vlastnosť, že pokožku na perách upokoja, osviežia a krásne vyhladia. Sú decentné a nádherne zvýraznia vašu prirodzenú krásu. Pery ostanú po použití balzamu mierne ligotavé a budú príťažlivé a navyše má balzam jednu skvelú vlastnosť. Môžete ho obnoviť hocikedy a hocikde, aj bez zrkadla a stačí na to jediný ťah.

Lesk pre zmyselnosť

Vďaka lesku sa pery rozžiaria a budú hovoriť jediné: pobozkaj ma. Perleťová konzistencia ich opticky zväčšuje a pôsobí nesmierne zvodne. A hoci sa lesk rýchlejšie zmaže, jeho aplikácia je veľmi jednoduchá.

 Vybrať si môžete bezfarebné alebo jednofarebné lesky, s trblietkami, aj bez nich a čo sa aplikovania týka, aj tu máte na výber z viacero možností. V rýchlosti to zvládnete s guličkovým aplikátorom, pre tie s väčšou trpezlivosťou sú tu rôzne aplikátory, napríklad jemné štetčeky. Lesk je aj dobrým doplnkom samotného rúžu.

Rúž na špeciálne príležitosti

Rúž je kozmetickou pomôckou, ktorú dámy používajú už storočia. S jeho nanesením sa treba viac pohrať, čo zaberie dlhší čas, výsledok je ale nedoceniteľný. Dodá perám život, stratenú vitalitu a ukáže a zvýrazní to, čo je na nich pekné. Vybrať si môžete z matných, ktoré môžete doplniť leskom na pery, alebo už priamo takých, ktoré túto zložku obsahujú.

 S rúžom buďte opatrné. Ak chcete mať výrazný make-up, na tvári si zvýraznite vždy len jednu vec. Sú to buď pery, alebo oči. Nikdy nezvýrazňujte oba, pretože budete pôsobiť ako maska. Ak sa už rozhodnete pre výrazné pery, vyčarte si na tvári dokonalosť. Vyberajte si dlhotrvajúci rúž, ktorý sa nerozmazáva a neotláča a ktorý takisto pokožku hydratuje a dodáva im výraznú farbu. Ak sa vám nechce často si rúž obnovovať, kúpte si jeden vodeodolný a v týchto mesiacoch aj s ochranným faktorom a vitamínmi. Dopĺňajte ho kontúrovacou ceruzkou, vďaka ktorej môžete zakryť prípadné nedostatky. A budete tak vyzerať ako kráľovná.

 

 Ak by sa vám líčenie hneď nevydarilo ako tie zo stánok rôznych časopisov, nezúfajte. Chce to len prax a skúšať, že ktoré farby a aký štýl líčenia vám najviac pristane. Raz sa vám to určite podarí!

 

                       

                        Ako sa správne nalíčiť

 Pre väčšinu z vás patrí líčenie ku každodennej rutine, ktorú absolvujete každé ráno. Tak ako umývanie zubov alebo prípravu raňajok. V rannom zhone rýchlo vykonáte zopár osvedčených ťahov šminkami a vaša celodenná „maska“ je hotová. Nad vašim zdokonaľovacím rituálom ste sa nezamysleli ani nepamätáte a nad zmenami neuvažujete, lebo ráno nie je nikdy na nič čas.

 

Zbytočné zdržanie

Nové trendy v líčení nie sú pre vás neznámou. Máte prehľad, čo ktorú sezónu letí a ovládate, že odtiene líčenia je potrebné zladiť s farebnosťou a typom oblečenia. V globále máte celkom slušné teoretické znalosti, lenže v praxi ich nestíhate uplatňovať. Hoci ste si to už sto krát predsavzala a sľúbila, že si na seba nájdete viac času. Realita je úplne iná.

 

Jednoduché a pekné

Na to, aby ste dosiahla dokonalejší výsledný efekt nemusíte ráno stráviť hodinu pred zrkadlom, ani sa zapísať na kurz pre vizážistky. Vyzerať každý deň prirodzene a čerstvo nie je žiadna veda. Stačí poznať zopár trikov, ktoré vám celú vašu líčiacu procedúru zjednodušia a ešte vás aj skrášlia. V dnešnej časti sa zameriame na podklad a rozjasnenie pleti.

 

Perfektné prekrytie

Je základným predpokladom celkového výsledného efektu. Ak podceníte podkladový mejkap, prekrytie prípadných nezrovnalostí pleti a púder, nikdy nemôžete dosiahnuť pozitívny výsledok. Zbytočne budú vaše oči a pery dokonale nalíčené, ak vaše čelo bude zdobiť  dozrievajúca vyrážka, či pigmentové škvrny. Všetky malé chybičky vašej pleti šikovne zamaskujte.

 

Podkladový mejkap

Jeho výberu venujte obzvlášť veľkú pozornosť. Zvážte typ vašej pleti, prostredie, v ktorom sa celý deň pohybujete a efekt, ktorý ním chcete dosiahnuť. Hľadáte len obyčajný základ pred nasledujúcou vrstvou púdru, alebo vám ide o prekrytie početných nezrovnalostí na vašej tvári? Ak máte vyrážky, fľaky alebo jazvičky, podklad s leskom pre vás vhodný nie je, pretože nezrovnalosti ešte zvýrazní. Potrebný krycí efekt dosiahnete matnejším mejkapom. Mastnejšia pleť horšie znáša produkty s obsahom oleja.

Odtieň-Odhadnúť ten správny odtieň je ďalšou z prvoradých vecí. Podľa správnosti by mal byť ladiť s tónom vašej pokožky. Nie tmavší, nie svetlejší. Ten pravý by sa vám mal na pleti rozplynúť. Pozor na umelé osvetlenie v predajniach, ktoré farby skresľuje. Naneste si preto dva, tri príbuzné odtiene v malých vrstvách na líca a rozhodnite sa na dennom svetle. Uprednostnite odtiene s nádychom žltej.

Nanášanie-Podkladový mejkap môže byť tekutej konzistencie vo fľaštičke, krémovej v tyčinke, či v nádobke. Nanáša sa prstami, prípadne kozmetickou hubkou, suchou alebo mierne navlhčenou. Suchou hubkou nanesiete hustejšiu vrstvu, navlhčenou ju zriedite a mejkap bude pôsobiť prirodzenejšie. Podklad nanášajte rovnomerne, pri korienkoch vlasov, sluchách a na krku dostratena, aby ste sa vyhli viditeľnej rozdielnosti.

 

Krycia tyčinka

V povinnej výbave vašej kozmetickej taštičky by určite nemala chýbať ani krycia tyčinka. Budete sa čudovať aké zázraky dokáže urobiť. Venujte jej výberu patričnú pozornosť.

Odtieň-Aj keď by odtieň krycej tyčinky by mal byť svetlejší ako odtieň podkladového mejkapu, nevoľte príliš svetlú až bielu farbu, budete pôsobiť veľmi neprirodzene. Vyhnite sa aj ružovkastým odtieňom, ktoré kruhom pod očami a vyrážkam na kráse veru nepridajú. Ideálne sú výrobky s mierne zlatistým základom.

Nanášanie- Po nanesení podkladového mejkapu kryciu tyčinku jemne vklepte pod oči a na problémové partie. Opäť platí, že kraje rozotriete dostratena, aby nepôsobili príliš nápadne.

 

Púder

Procedúru dokonalého podkladu zavŕšime tenkou vrstvou práškového púdru, ktorý pleti dodá rovnomerný a matný vzhľad.

Odtieň-Pri výbere správneho odtieňa púdru platia rovnaké pravidlá ako pri podkladovom mejkape. Ich farebnosť musí byť identická. Na večernú príležitosť môžete tiež zvoliť trblietavý púder s jemným zlatistým nádychom, dosiahnete ten pravý rozžiarený efekt.

Nanášanie- Púder nanášajte hrubým štetcom alebo špeciálnou hubkou, ak chcete dosiahnuť hrubšiu vrstvu. Základ je, aby aplikácia bola vykonaná rovnomerne, opäť dostratena a samozrejme s mierou.

 

Líčka

Súčasťou upravene pôsobiacej tváričky sú aj jemné líčka, ktoré korešpondujú s farebnosťou celkového líčenia. V chladnejších mesiacoch voľte radšej práškové.

Odtieň-Uprednostnite jemné farby, ktoré pôsobia prirodzene a rýchlo splynú s farbou pleti. Nie je nič neestetickejšie ako nahrubo nanesená vrstva tmavého odtieňu. Pôsobí vulgárne a lacno, aj keď sa práve pýšite opálenou pokožkou. Správne nalíčené líčka by mali vytvárať efekt zdravej pleti, rovnako ako po prechádzke na čerstvom vzduchu.

Nanášanie-Usmejte sa na seba v zrkadle a stredne hrubým štetcom naneste farbu na najvyššie miesto vašich líc až ku korienkom vlasov. Ak máte obavy, že okraje farby sú príliš nápadné, prekryte ich ľahkým ťahom púdru.

 

Možno celková procedúra nanášania jednotlivých podkladových častí sa vám zdá zložitá a zdĺhavá, no nenechajte sa odradiť. Absolvujete ju niekoľkými šikovnými ťahmi. A pamätajte, že mejkap a líčka by mali prirodzenú farbu vašej pleti len podčiarkovať.

 

Rozjasnenie pleti

Ak chcete dodať vašej pleti niečo extra, siahnite po rozjasňujúcich prípravkoch. Lesk a perleť túto sezónu letia. Do tejto skupiny patria všetky tyčinky, púdre alebo krémové tekutiny, ktoré majú strieborný, zlatistý trblietavý i perleťový odtieň. Slúžia na zvýraznenie určitých partií vašej tváre a podčiarknutie celkového vyžarovania pleti.

Najkrajšie pôsobia na chrbte nosa, vonkajšom okraji pod obočím a na lícnych kostiach. Nanášajú sa končekmi prstov, v prípade sypkejších prípravkov použite výhradne len tenké štetce. Ženám so svetlejšou pleťou sa odporúča striebristý lesk, tie tmavšie by mali zvoliť zlatistejší odtieň. S rozjasňujúcimi farbičkami zaobchádzajte vždy šetrne! 

 

 

                  

                   Ako nalíčiť opálenú pleť?

     

Takže ako sa nalíčiť a nevyzerať po pár horúcich hodinách ako rozmazaný šašo? Základom je ranne vyčistenie. Podľa možnosti pleť zbytočné nevysušujeme, používame len jemne mydlo na ten ktorý typ pleti, pripadne ľahkú pleťovú vodu.

 V teplých dňoch, keď neúprosné slnko a znečistené horúce ovzdušie našu pleť zaťažujú, nesmieme zabúdať na kvalitný hydratačný krém – bez ohľadu na to, či je pleť suchá alebo mastná, v lete potrebuje dostatok vlahy.

 Na vodou zásobenú pleť môžeme naniesť ľahkú vrstvu make-upu, ak sa tvar leskne, môžeme ju prepudrovať. Ak máte mastnú pleť, púder nepoužívajte - zbytočné by sa vám upchávali pory.

 Na mihalnice naneste hrubú vrstvu maskary - tej nikdy nie je dosť, a ústa pretrite ľahkým rúžom, ktorý vám pristane. Podľa potreby si namaľujte obočie hnedou ceruzkou - to na deň úplné stačí.

 Ak vám príroda dopriala dokonalú pleť, vystačíte si aj s leskom na pery. Vyskúšajte napríklad ten s chladivým účinkom, na nočný výlet môžete "pritvrdiť" a pery skrášliť rôznymi trblietavými alebo farebnými leskami.

 Večer môžete s make-upom experimentovať bez toho, aby hrozilo, že budete vyzerať ako "maska". Pokojne vyskúšajte farebne odtiene na oči - matné, lesklé, trblietavé - podľa toho, čo vám pristane. Nemusíte to však preháňať, dajte radšej vyniknúť vašej prirodzenej farbe, budete pôsobiť sviežejšie. Večer sa poriadne odmaľujte, aby pleť mohla oddychovať a znova naneste hydratačný krém. Nezabúdajte na krk, ktorému hrozí "odvodnenie". Raz za týždeň si doprajte bohatú hydratačnú masku a nezabúdajte ani na návštevu kozmeticky.

TOPlist