Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Otázky

 

Čo je to vlastne permanentný make-up?

Je metóda vpravovania prírodných pigmentov pod kožu do hĺbky 0,3 - 0,6 mm špeciálnym tetovacím prístrojom. Pre výsledný efekt je mimoriadne dôležitá kvalita použitých pigmentov. V našom salóne požívame výhradne pigmenty overenej kvality, ktoré sú stálofarebné a trváce. Sú zárukou toho, že obočie bude hnedé a nie ružové, fialové alebo bledomodré a pod. Odtieň vydrží 2 - 5 rokov, potom postupne bledne, takže je dobré ho tzv.“oživiť“ na ďalších niekoľko rokov. Na „oživenie“ je 50% zľava, pokiaľ bolo tetovanie robené u nás. Jednorázové ihly, špičky a gumenné rukavice sú dnes už samozrejmsťou.

 

Ako postupovať, keď chcete permanentný make-up v Salóne?

Zavolajte a dohodnite si termín. Keď prídete, ukážeme vám fotografie niektorých našich prác, čo je istotne najlepšia prezentácia. Samotnému tetovaniu predchádza tzv. prípravná fáza. Pozostáva z predkreslenia doporučeného tvaru a výberu vhodného odtieňa farby. Zohľadňujeme pri tom množstvo faktorov, napr. vek, prostredie, v ktorom sa pohybujete a práca, ktorú robíte, vaša osobnosť - či ste konzervatívna, extravagantná, športový typ a pod. Ďalšie faktory sú váš farebný typ, tvar očí, nadočnicových oblúkov, tvar nosa, mimika... Až potom, keď tvar schválite a spĺňa všetky kritériá, pristúpime k samotnému tetovaniu. Na zmiernenie citlivosti kože používame Lidocain.

 

Ako dlho trvá samotné tetovanie?

 

Obočie 30 - 35 min., očné linky 15-25 min. Pery sú najnáročnejšie, pretože nerobíme len kontúru, ale aj tzv.tieňovanie, čiže zapustenie pigmentu, aby bol výsledok čo najprirodzenejší. Táto metóda nám umožňuje pery aj opticky zväčšiť, dodať im plnší a mäkší tvar. Na vytieňované pery klientka nepotrebuje rúž, stačí priesvitný alebo farebný lesk. Permanentný make-up pier je najnepríjemnejší pre klientku, preto doporučujeme dať si pichnúť lokálnu anestézu na úplné znecitlivenie (spolupracujeme so zubnou lekárkou). Klientky trpiace herpesom musia pred tetovaním pier užívať tabletky Zovirax alebo Herpesin. Tetovanie pier trvá cca 45 min.

 

 Čo robiť po permanentnom make-upe?

 Tetovanie spôsobí mierny opuch a začervenanie zhruba na 2 hodiny. Na podporu hojenia budete používať kalciovú masť podľa pokynov a zabránite namočeniu tetovaných miest vodou počas 5-7 dní, 4-6 týždňov nedoporučujeme solárium a saunu. Permanentný make-up môžete absolvovať aj v letných mesiacoch, najneskôr 1 mesiac pred dovolenkou pri mori.
 
 
Čo nerobiť po permanentnom make-upe?
 
Nedoporučujeme 3 dni po tetovaní letieť lietadlom (kvôli herpesu), týždeň nepoužívať riasenku a očné tiene (ak boli tetované linky), make-up môžete použiť mimo tetovaných miest a rúž až po 10 dňoch (ak boli tetované pery). Po tetovaní očných liniek môžu byť oči opuchnuté 2-3 dni, chlaďte ich studenými suchými obkladmi.
 
 
Ako dlho trvá hojenie?
 
Normálne trvá hojenie 5-7 dní. Potom sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva , cez pigmentovanú časť narastie nová kožička - dôsledkom čoho je odtieň po vyhojení o niečo svetlejší a prirodzenejší. Pigment sa usádza v koži zhruba 3 týždne. Po tomto čase už viete, či je nutné robiť korekciu. V našom salóne poskytujeme nárok na bezplatnú korekciu do 6 mesiacov po tetovaní. Treba si uvedomiť, že jedna korekcia je vždy nutná, aby bol výsledok práce perfektný.

 
 
 
 Ak máte ešte ďalšie otázky týkajúce sa permanentného make-upu, rada vám na ne zodpoviem osobne, telefonicky alebo e-mailom. Teším sa na vašu návštevu.

 
TOPlist